Oficjalny Serwis Internetowy Senatora RP

Portal zawiera najnowsze informacje o działalności Senatora RP Aleksandra Szweda


Warning: Illegal string offset 'style' in /www/senatorszwed/libraries/src/Helper/ModuleHelper.php on line 236

Warning: Illegal string offset 'style' in /www/senatorszwed/libraries/src/Helper/ModuleHelper.php on line 253

Wieczorem 6 czerwca 2018 r. zakończył się pierwszy dzień 61. posiedzenia Senatu. Izba tego dnia podjęła jednogłośnie uchwałę w 70. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego. Senatorowie ponadto zapoznali się z informacją o działalności rzecznika praw dziecka za rok 2017 wraz z uwagami o stanie przestrzegania tych praw, którą przedstawił rzecznik praw dziecka Marek Michalak

Senat podjął jednogłośnie uchwałę w 70. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego

Za rządów PO-PSL wynagrodzenie minimalne wynosiło 1126 zł (2008 r.) i 1317 zł (2010 r.). Dziś, dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości, wynagrodzenie minimalne wynosi 2100 zł.

Koncert Zespołu ROCAL FUZA w Radkowie

Fundusz na drogi lokalne: gminne i powiatowe i inne programy rządowe które będą wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, sprawy zgłaszane przez mieszkańców gminy w biurze senatorskim w Radkowie, praca parlamentarna senatora oraz nadchodzące wybory samorządowe były głównymi tematami spotkania z senatorem Aleksandrem Szwedem w dniu 01.06.2018 r. w Radkowie.

Koncert Zespołu TIBORYUS w Dusznikach-Zdroju

Koncert Zespołu TIBORYUS w Lewinie Kłodzkim

Spotkanie senatora z przewodniczącą Klubu Radny Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Kłodzkiego Marią Górniak

W dniu 30.05.2018 r. w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w towarzystwie Marszałka Kornela Morawieckiego, Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, senatora Aleksandra Szweda, wicewojewody dolnośląskiego Kamila Zielińskiego oraz samorządowców z Wałbrzycha - Ireneusz Zyska - przedstawił założenia programu dla miasta oparte o program wdrażany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości - Zjednoczonej Prawicy, w tym zwłaszcza o Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju autorstwa Premiera Mateusza Morawieckiego

Kolejne nazwiska do zapamiętania! Oto polscy europosłowie, którzy głosowali za niekorzystną dla Polski dyrektywą ws. pracowników delegowanych

Senator Aleksander Szwed w Szkole Podstawowej w Długopolu Dolnym. W dniu 30.05.2018 r. w związku z rozstrzygnięciem etapu okręgowego konkursu plastycznego "Orzeł Biały - Nasza Duma" do Szkoły Podstawowej w Długopolu Dolnym przybył senator Aleksander Szwed, gdzie wręczył nagrody, dyplomy i wyróżnienia dla uczniów biorących udział w konkursie. Podziękował również dyrektorowi i opiekunowi za umożliwienie i przeprowadzenie etapu okręgowego konkursu. Dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Długopolu Dolnym przystąpiły do konkursu, a jedna z nich zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VII. Nagrodę główną w etapie okręgowym otrzymałą Alicja Kowalska. Warto nadmienić, że praca ta uzyskała również wyróżnienie w etapie ogólnopolskim.

Obwodnica Kłodzka otwarta!!!

Wręczanie promes na drogi lokalne w Gminie Nowa Ruda

III Międzynarodowy Turniej o Puchar Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc

Senator Aleksander Szwed z Premierem Mateuszem Morawieckim podczas spotkania w Bystrzycy Kłodzkiej.

52. edycja Rajdu Dolnośląskiego rozegrałą się w dniach od 19 do 20 maja 2018 roku z finałęm na rynku w Dusznikach-Zdroju. Była to druga runda rajdowych samochodowych mistrzostw Polski w roku 2018 i trzecia runda historycznych rajdowych samochodowych mistrzostw Polski w sezonie 2018. Organizatorem rajdu tradycyjnie był Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. Nagrody na mecie wręczali m.in. senator Aleksander Szwed oraz w imieniu Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej Miroslaw Pogoda i Mariusz Borcz.

W dniu 19.05.2018 r. w Sali Konferencyjnej Restauracji Dolnośląskiej w Ząbkowicach-Śląskich odbyło się spotkanie otwarte z posłem Wojciechem Zubowskim, członkiem Komisji Śledczej ds. Amber Gold. Spotkanie prowadził i moderował senator Aleksander Szwed, który przywitał gości zebranych na spotkaniu oraz wygłosił słowo wstępne.

W dniu 19.05.2018 r. w Sali Konferencyjnej "Źródlana" w Polanicy-Zdroju odbyło się spotkanie otwarte z posłem Wojciechem Zubowskim, członkiem Komisji Śledczej ds. Amber Gold. Spotkanie prowadził i moderował przewodniczący Zarządu Powiatu Kłodzkiego Prawa i Sprawiedliwości - senator Aleksander Szwed, który przywitał gości zebranych na spotkaniu oraz wygłosił słowo wstępne.

W dniu 18.05.2018 r. odbyła się uroczystość nadania Specjalistycznemu Centrum Medycznemu w Polanicy-Zdroju imienia Świętego Jana Pawła II. Na wstępie zebrani goście zgromadzili się pod obeliskiem Jana Pawła II znajdującym się przed szpitalem gdzie poświęcenia dokonał JE Ks. Bp Ignacy Dec.

Ratujmy dolnośląskie zabytki

Strona 1 z 26

moje

Opinie

Zapraszam do poczytania mojego Bloga. Zamieszczam w nim swoje opinie oraz wrażenia z pracy w Senacie RP

ZACZNIJ TUTAJ >>

wokół

Regionu

Najnowsze wiadomości z Dolnego Śląska: co słychać w powiatach: dzierżoniowskim, kłodzkim i ząbkowickim?

CZYTAJ TUTAJ >>

o mnie

Media

Przeczytaj co na mój temat i na temat mojej działalności sądzą media w Polsce i Europie.

CZYTAJ TUTAJ >>

 

Biuro w Kłodzku

ul. Niska 1
57-300 Kłodzko
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
pon-pt 07:30 - 15:30

 

Biuro w Bystrzycy Kłodzkiej

ul. Okrzei 20
57-500 Bystrzyca Kłodzka
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

 

Biuro w Kudowie-Zdroju

ul. Główna 26 B
57-350 Kudowa-Zdrój
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

 

Biuro w Ząbkowicach Śląskich

ul. 1 Maja 7
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

Wszelkie prawa zastrzeżone