Oficjalny Serwis Internetowy Senatora RP

Portal zawiera najnowsze informacje o działalności Senatora RP Aleksandra Szweda

środa, 30 maj 2018 10:52

Orzeł Biały - Nasza Duma" - podsumowanie etapu okręgowego

Senator Aleksander Szwed w Szkole Podstawowej w Długopolu Dolnym Senator Aleksander Szwed w Szkole Podstawowej w Długopolu Dolnym archiwum prywatne Senatora Szweda

Senator Aleksander Szwed w Szkole Podstawowej w Długopolu Dolnym. W dniu 30.05.2018 r. w związku z rozstrzygnięciem etapu okręgowego konkursu plastycznego "Orzeł Biały - Nasza Duma" do Szkoły Podstawowej w Długopolu Dolnym przybył senator Aleksander Szwed, gdzie wręczył nagrody, dyplomy i wyróżnienia dla uczniów biorących udział w konkursie. Podziękował również dyrektorowi i opiekunowi za umożliwienie i przeprowadzenie etapu okręgowego konkursu. Dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Długopolu Dolnym przystąpiły do konkursu, a jedna z nich zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VII. Nagrodę główną w etapie okręgowym otrzymałą Alicja Kowalska. Warto nadmienić, że praca ta uzyskała również wyróżnienie w etapie ogólnopolskim.

Konkurs plastyczny "Orzeł Biały - Nasza Duma" - informacje

Biało-czerwona flaga, godło z Białym Orłem w koronie i „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole polskiej państwowości. To znaki najważniejsze, wyrażające naszą tożsamość, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej. Kiedy podczas świąt państwowych czy innych doniosłych wydarzeń w życiu polskiego społeczeństwa chcemy w szczególny sposób poczuć łączącą nas więź, odwołujemy się właśnie do tych symboli. Są one dla wszystkich Polaków wyjątkowo cenne. Otaczanie symboli Rzeczpospolitej Polskiej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego z nas.

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Regulamin konkursu przewiduje, że uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.

Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie. W kwietniu 2018 r. prace, które zwyciężyły podczas etapu okręgowego, zostały zaprezentowane w Senacie podczas uroczystego spotkania z ich autorami. Wtedy też nastąpiło ogłoszenie listy ogólnopolskich laureatów konkursu.

Czytany 687 razy

Galeria

moje

Opinie

Zapraszam do poczytania mojego Bloga. Zamieszczam w nim swoje opinie oraz wrażenia z pracy w Senacie RP

ZACZNIJ TUTAJ >>

wokół

Regionu

Najnowsze wiadomości z Dolnego Śląska: co słychać w powiatach: dzierżoniowskim, kłodzkim i ząbkowickim?

CZYTAJ TUTAJ >>

o mnie

Media

Przeczytaj co na mój temat i na temat mojej działalności sądzą media w Polsce i Europie.

CZYTAJ TUTAJ >>

 

Biuro w Kłodzku

ul. Niska 1
57-300 Kłodzko
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
pon-pt 07:30 - 15:30

 

Biuro w Bystrzycy Kłodzkiej

ul. Okrzei 20
57-500 Bystrzyca Kłodzka
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

 

Biuro w Kudowie-Zdroju

ul. Główna 26 B
57-350 Kudowa-Zdrój
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

 

Biuro w Ząbkowicach Śląskich

ul. 1 Maja 7
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

Wszelkie prawa zastrzeżone