Oficjalny Serwis Internetowy Senatora RP

Portal zawiera najnowsze informacje o działalności Senatora RP Aleksandra Szweda

sobota, 25 styczeń 2020 15:49

LOT przejmuje niemiecką linię lotniczą

LOT przejmuje niemiecką linię lotniczą LOT przejmuje niemiecką linię lotniczą źródło: internet

LOT Polish Airlines przejmuje niemiecką linię lotniczą Condor Airlines

Szef rządu wraz z wicepremierem Jackiem Sasinem poinformował o przejęciu przez polską grupę najpopularniejszej w Niemczech linii wakacyjnej Condor.

Skuteczna ekspansja naszych firm na rynki zagraniczne obrazuje siłę i rozpęd polskiej gospodarki

– podkreślił premier.

Pokazujemy, że awans naszego kraju do rynków rozwiniętych nie jest przypadkiem

Szef rządu przypomniał, że jeszcze kilka lat temu LOT miał być zamknięty. Tymczasem od 2015 r. polska linia zwiększyła liczbę przewożonych pasażerów z 4 mln do prawie 11 mln osób. „To fenomenalny przyrost" – ocenił Mateusz Morawiecki.

To fenomenalny przyrost

Jak podkreślił premier, do tej pory to firmy zagraniczne przejmowały polskie aktywa. „My odwróciliśmy ten trend. Dziś podbijamy zachodnie rynki naszymi produktami. Sięgamy po firmy zagraniczne i jesteśmy w stanie za nie zapłacić” – podkreślił szef rządu.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podkreślił, że Condor ma 22-proc. udział w niemieckim rynku czarterowym, który jest największym rynkiem w Europie.

Condor dysponuje ok. 60 samolotami i przewozi prawie 10 mln pasażerów rocznie, a także obsługuje 90 połączeń z niemieckich lotnisk, co daje naszej linii duże możliwości rozwoju

– ocenił wicepremier

Polska Grupa Lotnicza jest wiodącym podmiotem lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest m.in. właścicielem Polskich Linii Lotniczych LOT – jednego z najstarszych i najszybciej rosnących przewoźników w Europie, z dwoma dynamicznie rozwijającymi się hubami w Warszawie i Budapeszcie.

Czytany 2898 razy

 

Biuro w Kłodzku

ul. Niska 1
57-300 Kłodzko
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
pon-pt 07:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone