Oficjalny Serwis Internetowy Senatora RP

Portal zawiera najnowsze informacje o działalności Senatora RP Aleksandra Szweda

47 posiedzenie Senatu RP - dzień pierwszy

47 posiedzenie Senatu RP - dzień pierwszy 47 posiedzenie Senatu RP - dzień pierwszy archiwum prywatne Senatora RP Aleksandra Szweda

21 września 2017 r. zakończył się pierwszy dzień 47. posiedzenia Senatu. Ponownie funkcję sekretarza pełnił senator z naszego regionu Aleksander Szwed.

Izba w obecności brata ks. Jerzego Popiełuszki, Józefa i jego żony Alfredy podjęła uchwałę w 70. rocznicę urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Przypomniano w niej życiorys, posługę kapłańską tego kapelana „Solidarności”, comiesięczne msze św. za ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu i tragiczną śmierć z rąk funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL.

Tego dnia senatorowie zapoznali się z informacją o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie styczeń–czerwiec 2017 r. (przewodnictwo Malty w Radzie Unii Europejskiej), przedstawioną przez wiceministra spraw zagranicznych Konrada Szymańskiego.

W pierwszym dniu obrad Senat rozpatrzył ustawę o ustanowieniu Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej (projekt poselski). Ma być on obchodzony 12 lipca. Datę wybrano dla upamiętnienia pacyfikacji Michniowa w woj. świętokrzyskim. 12 i 13 lipca 1943 r. za pomoc niesioną partyzantom Michniów został spalony, a jego mieszkańcy w okrutny sposób wymordowani. Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej ma być ustanowiony w hołdzie mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – za pomoc udzielaną uciekinierom, osobom ukrywającym się przed prześladowaniami i wysiedlanym, walkę w oddziałach partyzanckich oraz żywienie mieszkańców miast i żołnierzy podziemia.

Izba zajęła się też ustawą o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych (projekt poselski), uchylającą przepisy, które dotyczą gabinetów politycznych funkcjonujących na szczeblu samorządowym przy wójtach (burmistrzach, prezydentach miast), starostach i marszałkach województw. Nowelizacja przewiduje, że umowy zawarte z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach doradców i asystentów wygasną po upływie 14 dni od jej wejścia w życie.

Senatorowie pracowali również nad ustawą o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej (projekt rządowy), która ma zwiększyć wysokość środków finansowych przeznaczonych na wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną podmiotów leczniczych.

TEAM

Administrator techniczny portalu

moje

Opinie

Zapraszam do poczytania mojego Bloga. Zamieszczam w nim swoje opinie oraz wrażenia z pracy w Senacie RP

ZACZNIJ TUTAJ >>

wokół

Regionu

Najnowsze wiadomości z Dolnego Śląska: co słychać w powiatach: dzierżoniowskim, kłodzkim i ząbkowickim?

CZYTAJ TUTAJ >>

o mnie

Media

Przeczytaj co na mój temat i na temat mojej działalności sądzą media w Polsce i Europie.

CZYTAJ TUTAJ >>

 

Biuro w Kłodzku

ul. Niska 1
57-300 Kłodzko
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
pon-pt 07:30 - 15:30

 

Biuro w Bystrzycy Kłodzkiej

ul. Okrzei 20
57-500 Bystrzyca Kłodzka
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

 

Biuro w Kudowie-Zdroju

ul. Główna 26 B
57-350 Kudowa-Zdrój
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

 

Biuro w Ząbkowicach Śląskich

ul. 1 Maja 7
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

Wszelkie prawa zastrzeżone