Oficjalny Serwis Internetowy Senatora RP

Portal zawiera najnowsze informacje o działalności Senatora RP Aleksandra Szweda

Uchwała w sprawie ustanowienia Roku 2018 Rokiem Harcerstwa w senackiej Komisji Ustawodawczej

Uchwała w sprawie ustanowienia Roku 2018 Rokiem Harcerstwa w senackiej Komisji Ustawodawczej Uchwała w sprawie ustanowienia Roku 2018 Rokiem Harcerstwa w senackiej Komisji Ustawodawczej

W dniu 13.12.2017 r. na 203 posiedzeniu senackiej Komisji Ustawodawczej odbyło się pierwsze czytanie uchwały w sprawie ustanowienia Roku 2018 Rokiem Harcerstwa. Podjęta ona została przez senatora prof. Kazimierza Wiatra, a wnioskodawcami byli senatorowie należący do Senackiego Zespołu ds. Harcerstwa w Polsce i Poza Granicami Kraju, w tym także senator z naszego regionu Aleksander Szwed.

Jak czytamy w uchwale: "Po stu latach kolejne pokolenia polskiej młodzieży podejmują kontynuowanie dzieła założycieli harcerstwa, a także tych, którzy w 1918 roku nadawali tej działalności nowy impuls i wymiar. Dziś Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Skauci Europy – Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, ZHP poza granicami kraju i organizacje harcerskie na Wschodzie kontynuują to dzieło. Dzieło to, tak ważne dla naszego społeczeństwa, zasługuje na uznanie i wsparcie. Mamy nadzieję, że przez długie, kolejne lata harcerstwo będzie wskazaniem dla młodych w podejmowaniu decyzji życia, wyzwaniem i polem Służby Bogu, Polsce i Bliźnim, dla dobra naszego Narodu i Państwa. Ustanowienie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2018 Rokiem Harcerstwa jest podkreśleniem uznania dla zasług polskiego harcerstwa oraz przyszłej jego roli w wychowaniu młodego pokolenia.Po stu latach kolejne pokolenia polskiej młodzieży podejmują kontynuowanie dzieła założycieli harcerstwa, a także tych, którzy w 1918 roku nadawali tej działalności nowy impuls i wymiar. Dziś Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Skauci Europy – Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, ZHP poza granicami kraju i organizacje harcerskie na Wschodzie kontynuują to dzieło. Dzieło to, tak ważne dla naszego społeczeństwa, zasługuje na uznanie i wsparcie. Mamy nadzieję, że przez długie, kolejne lata harcerstwo będzie wskazaniem dla młodych w podejmowaniu decyzji życia, wyzwaniem i polem Służby Bogu, Polsce i Bliźnim, dla dobra naszego Narodu i Państwa.

Ustanowienie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2018 Rokiem Harcerstwa jest podkreśleniem uznania dla zasług polskiego harcerstwa oraz przyszłej jego roli w wychowaniu młodego pokolenia."

Ponadto w dniu 13.12.2017 r. senacka Komisja ustawodawcza na 204 posiedzeniu, wspólnie z Komisją Regulaminwą, Etyki i Spraw Senatorskich w pierwszym czytaniu pracowałą nad projektem uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Senatu.

TEAM

Administrator techniczny portalu

moje

Opinie

Zapraszam do poczytania mojego Bloga. Zamieszczam w nim swoje opinie oraz wrażenia z pracy w Senacie RP

ZACZNIJ TUTAJ >>

wokół

Regionu

Najnowsze wiadomości z Dolnego Śląska: co słychać w powiatach: dzierżoniowskim, kłodzkim i ząbkowickim?

CZYTAJ TUTAJ >>

o mnie

Media

Przeczytaj co na mój temat i na temat mojej działalności sądzą media w Polsce i Europie.

CZYTAJ TUTAJ >>

 

Biuro w Kłodzku

ul. Niska 1
57-300 Kłodzko
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
pon-pt 07:30 - 15:30

 

Biuro w Bystrzycy Kłodzkiej

ul. Okrzei 20
57-500 Bystrzyca Kłodzka
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

 

Biuro w Kudowie-Zdroju

ul. Główna 26 B
57-350 Kudowa-Zdrój
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

 

Biuro w Ząbkowicach Śląskich

ul. 1 Maja 7
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel.: +48 666 042 320
biuro @ senatorszwed . pl

 

godziny otwarcia:
umów się telefonicznie

Wszelkie prawa zastrzeżone